The Method of Theodoros Terzopoulos

19.10.2019-20.10.2019-21.10.2019

19

Ekim

Dionysos’un Dönüşü – Theodoros Terzopoulos Methodu

“Attis Tiyatrosu’nun prova süreci teatral bir konsept değil; hafızanın gökyüzüne yolculuğun macerası, beden ve söz arasındaki birlikteliğin kayıp anahtarlarını arama ve doğal bütünlük gibi bir kelime.”

Heiner Müller, Berlin 1987

Atölye; uluslararası drama akademilerinde, drama okullarında ve üniversitelerde okutulan, dünya çapında birçok oyuncuya ilham veren Theodoros Terzopoulos’un meşhur ve etkili yöntemine bir giriş sağlamaktadır. Terzopoulos’un yöntemi, sözcük ve beden arasındaki kayıp bağlantıyı tekrar kurmak için saklı olan enerji ve sesi özgür bırakmaya odaklanır.

Bu eğitim dizisi, dinamik fiziksel ve vokal egzersizleri kullanarak oyuncu ustalığının temel presiplerini beslemek için oluşturulmuştur. Bu prensipler diyaframa dayalı nefes kontrolü, beden konsantrasyonu, beden merkezine bağlanmak için bedensel aksları güçlendirme ve aktif hale getirme, sesin kaynağını ve bedenin rezonans merkezlerini özgür bırakma olarak sayılabilir. Katılımcılar bir metnin ritmik yorumlamasına çalışmanın unsurlarını keşfedecekler (Antik Yunan trajedi ve klasik metinlerinden yola çıkarak)

Yürütücü: Savvas Stroumpos / Attis Theatre